5 tipů jak připravit pleť na první sluneční paprsky
1. Základem je vždy SPF a hydratace
Zejména v jarních měsících, kdy teplota vzroste o desítky stupňů a sluníčko začne pořádně pálit, naše pleť potřebuje speciální péči a zvýšenou pozornost. SPF faktor by se měl nosit po celý rok, ale na jaře je třeba zvýšit faktor a aplikovat častěji především při delším pobytu na sluníčku. Krém či olej s SPF faktorem bychom měly nanášet alespoň 15 minut před pobytem na sluníčku, aby se účinné látky stihly vstřebat a chránit nás. Perfektní ochranu poskytne například náš peptidový krém PeptideAge Day Care s ochranným faktorem 25, který nejenže chrání před nežádoucími účinky sluníčka, ale také ji hydratuje, omlazuje a zneviditelňuje vrásky.
Naše pleť si bude nejvíce hovět, pokud ji budeme hydratovat a osvěžovat i několikrát během dne. Sluneční paprsky pleť připravují o její vláhu a tu je potřeba doplňovat. Na to můžeme použít hydratační mlhu Moisturizing Mist s aloe vera a dalšími přirozenými hydratačními látkami, po kterých naše pokožka během teplejších měsíců tak touží. Pro intenzivnější doplnění hydratace použijeme jednou týdně masku Hydra Lift nebo Illumination Mask. Nezapomínáme také pít dostatek vody, abychom zachovaly pružnost naší pleti a zabránily dehydrataci.
Pro více informací o fototypech a účincích UV paprsků si přečtěte náš článek: https://www.agedefence.cz/clanek/spf-cisla-v-lete-na-kazdem-rohu-co-ale-vlastne-znamenaji
2. Antioxidanty jsou klíčem ke zdravé pokožce
Antioxidanty jako jsou vitamin C, E nebo karoteny pomáhají chránit naši pleť před škodlivými radikály a dalšími látkami, vznikajícími při opalování. Tyto látky najdeme v zelenině a ovoci, oříškách semínkách i živočišných produktech. Beta karoten, který se nachází v rajčatech, paprikách, mrkvi nebo sladkých bramborách dokáže dodat naši pleti krásný zlatavý nádech. Zdravou pleť podpoří i minerály zinek a selen, které jsou ve vyšším množství v mase a mléčných výrobcích.
Tady opravdu platí: “Jste to, co jíte“
3. Jednotného opálení dosáhneme díky peelingu
Odumřelé buňky je třeba jednou za čas odstraňovat, abychom zabránily vzniku fleků a opálení bylo krásně stejnoměrné. Odumřelé buňky však zároveň poskytují určitou ochranu a bariéru před slunečními paprsky, proto je nutné po jejich odstranění chránit pleť SPF faktorem a neprovádět peeling častěji než jednou týdně. Pro citlivější nebo tenčí pokožku je vhodnější zvolit jemnější formu peelingu, například Peeling Gel s jemným bambusovým práškem.
4. Všeho moc škodí
Nadměrné vystavování prvním paprskům sluníčka pleti rozhodně neprospěje. Na začátku sezóny bychom se měly sluníčku vystavovat na kratší doby a s přestávkami, aby si kůže stihla zvýšenému působení UV paprsků navyknout a posílit si své přirozené ochranné bariéry. Vyhneme se, pokud možno, nejintenzivnějšímu sluníčku mezi 11. a 16. hodinou a pokud trávíme venku více času, nosíme čepici a ochranné brýle. Parfém nikdy neaplikujeme přímo na kůži, abychom zabránily nepříjemným reakcím vonných složek se sluncem.
5. Když to se sluníčkem přece jen přeženeme
Znáte to, na začátku sezóny jsme tak nedočkaví, že sluníčko podceníme a stejně se nakonec nevyhneme spálenému nosu nebo ramenům. V takových případech, musíme pokožku co nejdříve zchladit a řádně ošetřit. Příjemnou úlevu od pálení nám přinese Aloe Vera Gel s obsahem panthenolu a allantoinu, díky nímž se naše pokožka rychleji zhojí a zregeneruje. Přímému sluníčku je potřeba se po dobu hojení vyhýbat a pít dostatek vody.
Rok 2021
Rok 2020
- Září (1)
- Srpen (1)
- Červenec (1)
- Červen (1)
- Květen (1)
- Duben (1)
- Březen (1)
- Únor (1)
- Říjen (1)
- Leden (1)
Rok 2019
- Září (1)
- Srpen (1)
- Červenec (1)
- Červen (1)
- Květen (2)
- Duben (1)
- Březen (1)
- Prosinec (1)
- Listopad (1)
- Říjen (1)
Rok 2018