Barvené a přesto zdravé vlasy- jak toho docílit?
Ať už máme platinové, červené nebo třeba růžové vlasy, barvení našim vlasům přidává další zátěž a je tak třeba věnovat jim zvýšenou péči. Chemické látky obsažené v barvách vlas narušují a poškozují. Pokud chceme okolí okouzlit novým lookem, nebo chodíme ke kadeřnici na barvu pravidelně, je nutné na to vlásky připravit a dopřát jim potřebnou výživu a regeneraci.
Před barvením
Prvním krokem k dokonalé barvě je správná péče už před návštěvou kadeřnice. Našim loknám dopřejeme dostatek hydratace ve formě zábalů hydratační maskou Hydrating Hair Mask, a to i několik týdnů před barvením. Vlasy tak lépe odolají vysušení peroxidem. Den před návštěvou kadeřnice pak vlásky umyjeme vymývacím bazickým šamponem Clarifying Shampoo, který vymyje všechny stylingové přípravky a chemické látky a zároveň vlas otevře. Barva tak k vlasu lépe pronikne a déle vydrží zářivá.
Po barvení
Od kadeřnice máme vždy vlásky nejkrásnější. I přes na první pohled zdravý vzhled však vlasy mohou trpět, být vysušené a poškozené. Přesto vlasům hned neposkytujeme žádné kůry, ani je hned druhý den nemyjeme. Vlas je po barvení vlivem chemických látek stále otevřený a předčasným mytím by se nám všechna nová vysněná barva mohla vymýt a skončit v kanále. Vlasu může trvat až 3 dny, než se znovu uzavře a obnoví svoji bariéru, proto počkáme a pokud možno necháme vlasy alespoň 2 dny odpočívat.
Správná péče je základ
Barvením namáhaný vlas vyžaduje řádně doplnit živiny a proteiny. Volíme tedy šampony vyživující a proteinové. Skvělá volba jsou i šampony určené výhradně na barvené vlasy, které neobsahují tolik mýdlových složek a barvu tak tolik nevymývají. Šampon nanášíme pouze na vlasovou pokožku a jemně vmasírujeme. Pokud sníme o dokonalém platinovém blond odstínu, použijeme stříbrný šampón Silver Shampoo a nanášíme po celé délce vlasů. Omýváme výhradně vlažnou nebo studenou vodou, teplá voda totiž vlas znovu otevře a barva se pak vymývá rychleji. Následně do délek naneseme kondicionér pro barvené vlasy, necháme pár minut působit a opět spláchneme vlažnou vodou.
S mokrými vlasy zacházíme obzvláště šetrně- mokré vlasy jsou totiž 3x tolik náchylné k poškození a lámání než suché. Ručníkem vlasy nedrhneme, jen jemně vymačkáme vodu, nebo zabalíme do turbanu. Vlasy češeme od konečků. Do konečků pak naneseme hydratační mléko Hydrating Leave-on Hair Milk s výtažky z aloe vera a ženšenu, které zabrání třepení konečků a vlas krásně vyhladí. Nejlépe necháme vlásky volně uschnout, pokud ale používáme fén či kulmy a žehličky, aplikujeme ochranné přípravky před horkem. Jednou za týden dopřejeme vlasům hydratační kůru s naší hydratační maskou.
Pár dalších tipů na závěr
- Pokud vlasy zesvětlujeme, volíme nanejvýš o 3 odstíny světlejší barvu. Vlasy nebudou tak zničené a namáhané.
- Ručník, gumičky i naše polštáře mohou být moc drsné a způsobovat nadměrnou lámavost a poškození vlasů- proto si můžeme pořídit ručník z mikrovlákna a hedvábné gumičky a povlaky na polštáře, které jsou k našim vlasům mnohem šetrnější.
- Pro zdravé vlasy je důležité i zdravé stravování. Měly bychom jíst dostatek proteinů (získáme z masa, mléčných výrobků, vajec a ryb), dostatek zinku (zelenina, ovoce, listový salát) a omega mastných kyselin (konopná semínka, jogurt, cereálie).
- UV paprsky, chlor a slaná voda mohou na dovolené naše vlasy pořádně potrápit. Na vlasy můžeme nanést kondicionér a nesmývat ho, vznikne tak ochranná bariéra na povrchu vlasu, která zabrání proniknutí škodlivých látek.
Zdravé a zářivé vlasy jsou korunou naší krásy. Proto na ně nezapomínáme, především pokud je vystavujeme barvení či odbarvování.
Rok 2021
Rok 2020
- Září (1)
- Srpen (1)
- Červenec (1)
- Červen (1)
- Květen (1)
- Duben (1)
- Březen (1)
- Únor (1)
- Říjen (1)
- Leden (1)
Rok 2019
- Září (1)
- Srpen (1)
- Červenec (1)
- Červen (1)
- Květen (2)
- Duben (1)
- Březen (1)
- Prosinec (1)
- Listopad (1)
- Říjen (1)
Rok 2018